
Air Conditioners - Optimal Grade Raw Material , Expert Quality Control Tested Quality Standards
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AC Unit |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 1.5 Ton |
| Refrigerant | R32 |
| Power Consumption | 1500W |
| Dimensions | 100x30x20 cm |
| Weight | 15 kg |
| Usage | Residential and Commercial cooling |
| Warranty | 1 year |
| Features | Cooling comfort, Energy efficient, Quiet operation, Easy install, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, IFB Industries Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from IFB Industries Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
03AAACI6561R1Z7
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AAACI6561R1Z7
Mohali, Punjab
Asst.General Manager
Mr. Mohit Chawla
Address
Scf 58 Phase 11 Adjacent To Hdfc Bank Mohali, Punjab, 160062, India
Report incorrect details































