
Air Conditioners - Energy Efficient, Quiet Operation , Wide Range Of Capacities
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AC Unit |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 1.5 Ton |
| Power Consumption | 1500W |
| Refrigerant | R410A |
| Dimensions | 800x300x200 mm |
| Weight | 15 kg |
| Voltage | 230V |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Room cooling in homes, offices, small businesses |
| Features | Cooling, Efficiency, Quiet operation, Easy install, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Panasia Engineers Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from Panasia Engineers Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1981
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Name
Julius
Address
15/B, Thaker Industrial Estate, N. M. Joshi Marg, Lower Parel, Mumbai, Maharashtra, 400011, India
Report incorrect details


























