
Air Conditioners
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | HVAC System |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 10-50 kW |
| Refrigerant | R410A |
| Power Supply | 220-240V |
| Dimensions | Variable |
| Weight | Variable |
| Usage | Commercial & Industrial spaces, Large buildings, Offices |
| Features | Cooling, Efficiency, Quiet operation, Reliable, Durable, Long life |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Unique Engineering Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from Unique Engineering Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2011
GST NO
29AKXPB0746R1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AKXPB0746R1ZA
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr. Balachandra N.
Address
Building no. 3, 5th Cross, Near j.j Apartments, Subbanna Garden, Vijayanagar, Bengaluru, Karnataka, 500040, India
Report incorrect details



























