
Vacuum Cleaners - Durable Design For Optimum Quality, Easy Maintenance & High Vacuum Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Wet/Dry vac |
| Dominant Color | Yellow |
| Power | 1200W |
| Capacity | 20L |
| Weight | 10kg |
| Dimensions | 40x50x60cm |
| Material | Plastic/Metal |
| Usage | Commercial and industrial cleaning; workshops, garages, offices, homes, and light commercial applications. Ideal for cleaning up dust, debris, liquids, and dirt. |
| Features | High suction, Easy use, Durable design, Low maintenance, Quiet operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jags Impex has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from Jags Impex at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Name
Mr. Mr. Satheesh
Address
No.24 Meena Estate, Sowaripalayam Road, Coimbatore Coimbatore, Tamil Nadu, 641021, India
industrial vacuum cleaners in Coimbatore
Report incorrect details









































