
Vacuum Cleaners - High-quality Material, Versatile Design, Affordable Excellence
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Vacuum Cleaner |
| Color | Red |
| Power | 1200W |
| Weight | 5kg |
| Cord Length | 5m |
| Dust Capacity | 1.5L |
| Usage | Home and office cleaning; ideal for carpets, rugs, and hard floors |
| Features | Easy Cleaning, Dust Removal, Powerful Suction, Efficient Cleaning |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Tooling Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from Tooling Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Faridabad, Haryana
Partner
Mr. Anil
Address
Kheri Pul, Opposite-- 24 ft, Bharat Colony, Sector-16 A, Near Bikaner Sweets, Faridabad, Haryana, 121002, India
car vacuum cleaners in Faridabad
Report incorrect details



































