
Vacuum Cleaners - Superior Quality Material, Ergonomic Design | Advanced Technology For Efficient Cleaning
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Vacuum Cleaner |
| Dominant Color | Red |
| Power | 1200W |
| Capacity | 1.5L |
| Weight | 4kg |
| Cord Length | 5m |
| Suction Power | 200mbar |
| Noise Level | 75dB |
| Usage | Home, office, car cleaning. |
| Features | Powerful suction, Easy cleaning, Lightweight design, Durable build, Efficient operation, Versatile use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, KARCHER CLEANING SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from KARCHER CLEANING SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Sales Manager
Mr. Abhilash Noble
Address
No.- 2404, 2nd Main, 2nd Cross, B.D.A Layout, H.A.L 3rd Stage, Jeevan bima nagar, Bengaluru, Karnataka, 560017, India
vacuum cleaners in Bengaluru
Report incorrect details








































