
Kastner Vacuum Cleaner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Handheld Vacuum |
| Dominant Color | Red |
| Power Source | Corded |
| Weight | 2 kg |
| Dust Capacity | 0.5 L |
| Cord Length | 5 m |
| Usage | Household cleaning, cars, upholstery |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 30 x 20 x 10 cm |
| Features | Easy Cleaning, Compact Design, Powerful Suction, Convenient Handle, Lightweight, Durable Build |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Kastner Equipments India Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from Kastner Equipments India Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAGCK4951R1ZT
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAGCK4951R1ZT
New Delhi, Delhi
Director & Co-Founder
Mr. Fateh Chand Sharma
Address
Plot No.23-A, Pkt-M, Sarita Vihar, New Delhi, Delhi, 110076, India
Report incorrect details






































