
Vacuum Cleaners - Long Power Cable & Suction Hose | Maximum Range And Flexibility
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1200W |
| Tank Capacity | 15L |
| Weight | 8kg |
| Dimensions | 40x35x50cm |
| Suction Hose Length | 2m |
| Material | Plastic,Metal |
| Usage | Industrial cleaning,workshop use,dry debris removal |
| Features | Powerful suction, Long cable, Easy use, Durable build, Versatile tool |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, FEIN POWER TOOLS INDIA PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from FEIN POWER TOOLS INDIA PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
33AABCF3576A1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AABCF3576A1Z4
Coimbatore, Tamil Nadu
REGIONAL SALES MANAGER
Mr. Arvind Kuamr Sharma
Address
S. F. No. 767/2B-1, Mayiladum Parai Coimbatore, Coimbatore, Tamil Nadu, 641201, India
car vacuum cleaners in Coimbatore
Report incorrect details



































