
Pen Drives - Advanced Memory System, Longer Life & Reliable Performance With Perfect Finish
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | USB Drive |
| Dominant Color | Black |
| Interface | USB 2.0 |
| Capacity | 8GB-64GB |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 60x25x10 mm |
| Weight | 10g |
| Usage | Data backup, file transfer, music storage |
| Features | Data storage, Portable, Reliable, Durable, Customizable |
Product Overview
Key Features
Features:
Longer life
Reliable
Perfect finish
Other Information
Pay Mode Terms: T/T (Bank Transfer)
Minimum Order Quantity: above 1000 Piece(s)
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Royals Gift has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from Royals Gift at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr. Anees Ahmed
Address
No. 19, 1st Floor, 2nd Main, 3rd Cross, Kalasiplyam, Bengaluru, Karnataka, 560002, India
pen drive in Bengaluru
Report incorrect details








































