
Pen Drives - 1gb, 2gb, 4gb, 8gb Memory Capacity | Advanced Technology, Standard Packaging For Safe Delivery
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 1-8 GB |
| Interface | USB 2.0 |
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | 58x18x8 mm |
| Weight | 10 grams |
| Usage | Data storage and transfer for computers and other USB-enabled devices |
| Operating temperature | 0-40°C |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Portable storage, Data transfer, Easy usage, Compact design, Durable casing |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R. J. Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from R. J. Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2002
GST NO
27AAFFR8926D1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAFFR8926D1Z1
Thane, Maharashtra
Proprietor
Mr. Himanshu Davda
Address
Office No. 8, Lohana Mahajan Building, T.M. Road, Kharkar Alli, Thane West, Thane, Maharashtra, 400601, India
pen drive in Thane
Report incorrect details


































