
Pen Drive - Premium Quality Material, High Data Transfer Rate | Sleek Design, Easy To Handle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 32 GB |
| Interface | USB 2.0 |
| Material | Metal |
| Dimensions | 58x18x8 mm |
| Weight | 8g |
| Usage | Data storage and transfer for computers and other devices |
| Operating System Compatibility | Windows, macOS |
| Features | Sleek design, High performance, Easy handling, Portable storage, Data transfer |
Product Overview
Key Features
We have earned a sterling reputation in the industry for manufacturing
and exporting a wide range of Pen Drive. In order to fabricated this pen drive, we use premium quality raw materials that is sourced from certified vendors of the market. The offered pen drive is compatible with windows and have high data transfer rate. Apart from this, we are offering this pen drive in proper packaging options in order to ensuring its quality. Our clients can avail this Pen Drive in various specifications at market leading price from us.
Features:
- Sleek look
- High performance
- Easy to handle
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BRANDMAZE SOLUTIONS P.V.T L.T.D. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from BRANDMAZE SOLUTIONS P.V.T L.T.D. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2004
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr. Prateek Sharma
Address
61, Rani Jhansi Road, New Delhi, Delhi, 110055, India
Report incorrect details









































