








Omron Cpu
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Omron
In Stock
Product Specifications
| Phase | Single Phase |
| Output Type | Other, Digital output, Multiple I/O types supported |
| Connector Type | Detachable Terminal Blocks, Communication ports (RS232/USB) |
| Features | High-speed processing, Compact size, Reliable operation, Programmable memory |
| Operating Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Working Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Power Supply | 24V DC |
| Cooling Method | Natural Air Cooling |
| Noise Level | Low, designed for industrial environment |
| Application | Industrial Automation, Factory Control, Machine Automation |
| Product Type | PLC CPU Unit |
| Input Voltage | 24V DC |
| Voltage Protection | Built-in Surge Protection |
| Efficiency | High Efficiency, CPU optimized for fast processing |
| Material | Flame-retardant ABS Plastic, Metal Components |
| Storage Temperature | -25AdegC to +70AdegC |
| Weight | Approx. 300 g |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
cpu module in Bhavnagar
Report incorrect details































