



Omron Cpu
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Omron
In Stock
Product Specifications
| Working Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Application | Industrial Automation, Machinery Control, Process Control |
| Output Type | Other, Digital and Analog |
| Features | Compact Size, High-Speed Processing, Modular Expansion |
| Noise Level | Low |
| Connector Type | Screw Terminal/Pluggable Type |
| Cooling Method | Natural Air Cooling |
| Phase | Single Phase |
| Power Supply | 24V DC Supply |
| Operating Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Product Type | Programmable Logic Controller CPU Unit |
| Input Voltage | 24V DC |
| Voltage Protection | Overvoltage Protection Supported |
| Efficiency | High Efficiency |
| Material | Industrial Grade Plastic and Metal |
| Line Regulation | Stable within Specified Range |
| Storage Temperature | -25AdegC to 70AdegC |
| Weight | Approx. 250g |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
cpu module in Bhavnagar
Report incorrect details































