


Omron Controller V680-ca5d01-v2
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Omron
In Stock
Product Specifications
| IP Rating | IP30 |
| Connectivity Type | Serial Communication |
| Mounting Type | DIN Rail Mounting |
| Installation Type | Panel/DIN Rail Mountable |
| Sensor Type | RFID |
| Output | RS232C/RS422/RS485 |
| Protection Level | Other, IP30 |
| Current | 500 mA max. |
| Usage & Applications | RFID system integration, Industrial automation |
| Frequency | 13.56 MHz |
| Features | Compact design, Easy installation, Wide operating temperature, Flexible communication interfaces |
| Product Type | RFID Controller |
| Operating Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Working Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Input | DC |
| Application | Industrial RFID Reading and Writing |
| Supply Voltage | 24 VDC |
| Dimension (L*W*H) | 116mm A-- 80mm A-- 43mm |
| Weight | Approx. 250 g |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
omron logic controller in Bhavnagar
Report incorrect details




























