



Omron Controller Zen-10cdk-d-v2
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Omron
In Stock
Product Specifications
| Frequency | 50/60 Hz |
| Mounting Type | DIN Rail, Panel Mount |
| Display | LCD Display (16 characters A-- 4 lines) |
| Features | Programmable, Timer, Counter, LCD display, Expandable |
| Phase | Single Phase |
| Protection Level | Other, IP20 |
| Installation Type | DIN Rail or Panel Mounting |
| IP Rating | IP20 |
| Usage & Applications | Small Machines, Control Panel Automation |
| Current | 2A max (Output circuit) |
| Output | 4 Relay Outputs (250V AC, 30V DC, 2A) |
| Connectivity Type | Screw terminal |
| Product Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Operating Temperature | 0 to 55AdegC |
| Working Temperature | 0 to 55AdegC |
| Input | 6 DC Inputs (24V DC) |
| Application | Industrial Automation, Process Control |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Accuracy | Program Accuracy Dependent |
| Dimension (L*W*H) | 90 mm A-- 70 mm A-- 56 mm |
| Weight | Approx. 270 g |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
omron logic controller in Bhavnagar
Report incorrect details




























