
Night Vision Cctv Camera - Premium Quality Raw Material, High-definition Imaging, Enhanced Low-light Performance | Quality Assured Defect-free Surveillance Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Sensor | 1/3" CMOS |
| Resolution | 2MP |
| Lens | 2.8mm |
| IR distance | 30m |
| Power | 12VDC |
| Housing | Metal |
| Dimensions | 120x80x60mm |
| Features | High resolution, Night vision, Wide angle, Remote viewing, Easy installation, Durable design, Affordable price |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ftech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Ftech at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
10
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr. M B Rathod
Address
36/2/15,1st floor Abhishek complex Nr, bank of Baroda, GIDC, Makarpura, Vadodara, Gujarat, India
cctv camera in Vadodara
Report incorrect details

































