
Mobile Filtration System By Trinity Filtration Technologies Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Dimensions | 120x80x100cm |
| Pump Type | Self-contained |
| Voltage | 220V |
| Filter Capacity | 8 filters |
| Weight | 150kg |
| Wheels | 4 |
| Features | Mobile filtration, Multi-fluid compatible, Independent operation, Efficient filtering, Easy to use, Cost effective, Versatile system, High capacity |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Trinity Filtration Technologies is the leader in the Manufacturing and Dealing of advanced filtration, High efficiency separation products and systems and Hydraulic Oil Purification System serving the Indian Industry. Trinity's products are employed in diverse markets including Bio-Pharmaceutical, Food & Beverage, General Engineering, Petrochemical, Power Generation, Hydraulic Earth Moving Equipment's and Oil & Gas markets.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27AADCT2361D1ZM
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Certification
ISO 9000 :2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AADCT2361D1ZM
Thane, Maharashtra
Director
Mr. Cyril D'souza
Address
613 - Tower B, Lodha Supremus, Kolshet Road, Thane, Maharashtra, 400607, India
mobile filtration system in Thane
Report incorrect details



































