
Mobile Dock Leveler Length: 2.5 To 5 Meter (M)
Price: 295000.00 INR / Unit
(250000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
350000.00 INR / Unit
Weight :
2800.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Equipment Type | Hydraulic Dock Levelers |
| Usage | Warehouse, Godown, Logistic, Vichel Industries |
| Condition | New |
| Lifting Capacity | 9 Ton - 16 Tonne |
| Power Source | Manual,Semi Automatic, Other |
| Length | 2.5 to 5 Meter (m) |
| Width | 1.7 to 2.2 Meter (m) |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Max Quantity | 10 |
| Shipping Rate | 3.00 |
| GSTIN | 18% |
| Price | 250000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 2800.00 Kilogram |
| Min Quantity | 1 |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 25.00 cm |
| Currency | INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| MRP | 350000.00 INR |
| Stock Quantity | 10 |
| Shipping Type | order_percent |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Breadth | 25.00 cm |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Length | 14.00 cm |
| Brand Name | FORCELIFT MATERIAL MOVEMENTS |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29AAGFF0034K1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AAGFF0034K1ZI
Bengaluru, Karnataka
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr. Nagaraju
Members since
6 Years
Address
B No. 17, 10th Cross, Maruthi Ayyappa Industrial Estate, Tigalarapalya Main Road, Bengaluru, Karnataka, 560058, India
dock leveler in Bengaluru
Report incorrect details

































