
Mobile Charger - Superior Quality Material, High Efficiency Design | Compact And Lightweight
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | ABS plastic |
| Dimensions | 60x40x30 mm |
| Input voltage | 100-240V |
| Output voltage | 5V |
| Output current | 1A |
| Cable length | 1m |
| Weight | 50g |
| Features | Fast charging, Compact design, Durable build, Wide compatibility, Safe charging |
| Payment Terms | Paypal, Others, Western Union, Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Middle East, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AVADH COMMUNICATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chargers in bulk from AVADH COMMUNICATION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Lucknow, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Taha
Address
Niawa, Near V-Mart, Opposite ICICI Bank Lucknow, Uttar Pradesh, 224001, India
mobile battery charger in Lucknow
Report incorrect details






























