
Mobile Charger - Durable Plastic, Compact Design, Multiple Color Options Available | High-quality Fast Charging Functionality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | Micro-USB |
| Color | White |
| Input Voltage | 100-240V |
| Usage | Charges mobile devices via USB |
| Material | Plastic, copper |
| Features | Fast charging, Compact design, Durable cable, Wide compatibility, Safe charging |
| Main Domestic Market | All India |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ambrosial Manufacturing & Retailing has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Ambrosial Manufacturing & Retailing at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Rudra
Address
E Block, Sector 8, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
mobile battery charger in Noida
Report incorrect details



































