
Mobile Charger - Premium Quality Material, High Durability, Hassle-free Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Input Voltage | 100-240V |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | Micro-USB |
| Usage | Charges mobile devices like smartphones and tablets via micro USB. |
| Weight | 50g |
| Safety Standards | CE, RoHS |
| Features | Fast charging, Durable build, Compact design, Reliable power, Safe operation |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | North America, Middle East, Africa, Western Europe, Central America, Eastern Europe, Australia, South America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vyoman Global Trade has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Vyoman Global Trade at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Monday To Saturday
Payment Mode
Letter of Credit (L/C)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Director
Mr Dilip Vaishnav
Address
P/11, Vardhmankrupa Society, Sola road, Ghatlodiya, Sattadhar, Ahmedabad, Gujarat, 380061, India
Report incorrect details







































