
Mobile Battery - Premium Quality Material, Durable And Reliable Power Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Battery Type | Lithium-ion |
| Capacity | 3000 mAh |
| Voltage | 3.7 V |
| Dimensions | 60x45x10 mm |
| Weight | 50 g |
| Warranty | 6 Months |
| Usage | Mobile phone power supply |
| Standards | BIS |
| Features | Power Backup, Long Life, Reliable, Portable, Efficient |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHRIRAM ELECTRONICS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from SHRIRAM ELECTRONICS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Name
Rahul Garwal
Address
11, JAYANTI MARKET, M.I. ROAD, Jaipur, Rajasthan, 302001, India
Report incorrect details
































