
Mobile Battery
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 1000 mAh |
| Voltage | 3.7 V |
| Chemistry | Lithium-ion |
| Dimensions | 50x35x10 mm |
| Weight | 20 g |
| Temperature Range | 0-45 °C |
| Usage | Powering mobile phones and other compatible devices |
| Warranty | 1 year |
| Features | Long life, Fast charge, Reliable power, Durable design, Easy install |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAPNA MOBILE PHONE & ACCESSORIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from SAPNA MOBILE PHONE & ACCESSORIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Distributor, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Barmer, Rajasthan
SALES MANAGER
Mr. Harish Gehlot
Address
Near Balotra Police Station, Kacheri Road, Balotra, Barmer, Rajasthan, 344022, India
mobile battery in Barmer
Report incorrect details































