
Samsung Mobile Battery - Lightweight Leak Proof Design | Reliable Power Supply For Mobile Phones
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Manufacturer | Samsung |
| Type | Lithium-ion |
| Capacity | 6000mAh |
| Dimensions | 100x70x10 mm |
| Weight | 100g |
| Voltage | 3.7V |
| Usage | Powers Samsung mobile phones |
| Warranty | 1 year |
| Features | Leak proof, Lightweight, Reliable power, Long lasting, Samsung quality |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Black Jack Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Black Jack Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Director
Mr. Piyush Kanani
Address
A-66, Sargam Society, Punagam, Surat, Gujarat, 395010, India
Report incorrect details




































