
Lenze E82zafsc000
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Insulation Material | Plastic |
| Humidity % | <95% RH, non-condensing |
| IP Rating | IP20 |
| Surface Finish | Matte |
| Feature | Fail-Safe Function Module |
| Shape | Rectangular |
| Connector Type | Spring Terminal |
| Color | White |
| Mounting Type | Module Slot |
| Overheating Protection | YES |
| Operating Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Product Type | Function Module |
| Application | Frequency Inverter Expansion |
| Protection Level | Other, IP20 |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Output Type | Digital |
| Dimension (L*W*H) | 46 mm x 37 mm x 19 mm |
| Weight | 70g |
| Input Voltage | 24V DC |
| Size | Compact |
| Material | Plastic/Metal |
| Connection Type | Plug-in |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, North America, Eastern Europe, Central America, Africa, Middle East, South America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | LENZE E82ZAFSC000 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | LENZE E82ZAFSC000 |
| Color | White |
| Stock Quantity | 55 |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details





































