
Lenze E84aycerv
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Operating Temperature | -10AdegC to +50AdegC |
| Power Factor | >0.95 |
| Efficiency | >96% |
| IP Rating | IP20 |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Connector Type | Screw Connectors |
| Humidity % | 5% - 95%, non-condensing |
| Overheating Protection | YES |
| Feature | Integrated Brake Chopper, Safe Torque Off (STO) |
| Color | Grey |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Shape | Rectangular |
| Insulation Material | Polycarbonate |
| Product Type | Frequency Inverter |
| Application | Industrial Automation, Motor Control |
| Protection Level | Other, High |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 3 x 400V AC |
| Energy Consumption | Low |
| Output Type | Digital/Analog |
| Dimension (L*W*H) | Height: 203 mm, Width: 90 mm, Depth: 110 mm |
| Weight | 2.9 kg |
| Size | Standard |
| Input Voltage | 3 x 400V AC |
| Phase | Three Phase |
| Material | Metal & Plastic |
| Connection Type | Screw Terminal |
| No Of Poles | 3 |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Letter of Credit (L/C), Western Union, Paypal, Delivery Point (DP), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia, North America |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | LENZE E84AYCERV |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 55 |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Color | Grey |
| Returnable | No |
| Brand Name | LENZE E84AYCERV |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details





































