
Lenze E82zafpc010
Price: 5000.00 INR / Piece
(5000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Shape | Rectangular |
| IP Rating | IP20 |
| Humidity % | Max 95% Non-Condensing |
| Operating Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Feature | Robust and Easy to Install |
| Mounting Type | Plug-in Slot |
| Efficiency | High |
| Surface Finish | Matte |
| Overheating Protection | Other, Yes (System Dependent) |
| Connector Type | Fieldbus Connector |
| Insulation Material | Plastic |
| Color | Grey |
| Product Type | Fieldbus Communication Module |
| Application | Industrial Automation, Frequency Inverter Connectivity |
| Protection Level | Other, Standard |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Energy Consumption | Low |
| Output Type | Communication Interface |
| Dimension (L*W*H) | Approx. 60 x 30 x 30 mm |
| Weight | 0.150 kg |
| Input Voltage | 24V DC |
| Size | Compact |
| Phase | Three Phase |
| Material | Plastic, Electronic Components |
| Connection Type | Plug-in |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Delivery Point (DP), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, North America, South America, Eastern Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | LENZE E82ZAFPC010 |
| Product Unit | 50 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Color | Grey |
| Mop | 1 |
| Price | 5000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Brand Name | LENZE E82ZAFPC010 |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 174 |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
ac servo drives in Bhavnagar
Report incorrect details


































