
Led Tube Light
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Nice
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Light |
| Dominant Color | Black |
| Wattage | 5-10W |
| Lumens | 300-600lm |
| Dimensions | 50x50mm |
| Material | Aluminum |
| IP Rating | 65 |
| Usage | Outdoor pathway lighting,accent lighting, garden illumination. |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Bright light, Easy install, Durable design |
| Supply Ability | Ready |
| Main Export Market(s) | Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Central America, Australia, South America, Asia, North America, Africa |
Company Details
DIGISYS INFOTECH, Established in 2013 at Ahmedabad in Gujarat, is a leading Exporter,Manufacturer,Supplier of Others in India. DIGISYS INFOTECH is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Led Tube light, DIGISYS INFOTECH has made a reputed name for itself in the market with high-quality Digital Library, LED Ceiling light, LED Spot light, etc.
Focusing on a customer-centric approach, DIGISYS INFOTECH has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from DIGISYS INFOTECH at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, DIGISYS INFOTECH has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from DIGISYS INFOTECH at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
2
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABHPK1073H1ZX
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABHPK1073H1ZX
Ahmedabad, Gujarat
Executive
Mr Hitesh
Address
411, Galaxy Mall, Haridas Park, Satellite Road, Opp. Jhansi Rani BRTS Bus Stop, Ahmedabad, Gujarat, 380015, India
led tube lights in Ahmedabad
Report incorrect details


































