
Led Flood Lights - Durable Aluminum Body | High-quality, Energy Efficient, Multiple Specifications Available
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 220V |
| Size | 10W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 10W |
| Features | Energy efficient, Long life, Durable, High brightness, Low maintenance, IP65 rated, Wide beam angle, Easy installation, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, E-Fab Cables Pvt Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Outdoor Lighting in bulk from E-Fab Cables Pvt Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1971
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AACCA5203G1Z9
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AACCA5203G1Z9
Sonipat, Haryana
Proprietor
Mr. Rajnish Magon
Address
Plot No.-54, KM Stone, G T Road, Bhigan Sonipat, Haryana, 131001, India
Report incorrect details



































