
Led Flood Lights - Durable High-quality Design | Superior Brightness And Energy Efficiency
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 85-265V |
| Size | 150mm x 100mm |
| Warranty | 1 year |
| Power | 10W |
| Features | Energy efficient, Long life, Durable, High brightness, Low maintenance |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Code Green Energy Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Outdoor Lighting in bulk from Code Green Energy Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Nagpur, Maharashtra
Managing Director
Mr. Vikram D. Dhadiwal
Address
Dhadiwal Complex, Katol Road, Opp. Moil Bhavan, Chhaoni, Nagpur, Maharashtra, 440013, India
Report incorrect details





































