
Led Flood Lights - High-quality Led Technology, Energy-efficient Performance, Versatile Applications
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | Led Flood Light |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 85-265V |
| Size | 100W |
| Warranty | 2 years |
| Power | 100W |
| Features | High brightness, Energy saving, Long lifespan, Durable, IP65 waterproof |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Green Mark Solar Energy has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Outdoor Lighting in bulk from Green Mark Solar Energy at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Anuj Sharma
Address
88, Khatipura main road, Gouri Nagar, near Electronic complex , Indore, Madhya Pradesh, 452010, India
Report incorrect details


































