
Led Flood Lights By Sainico Industries
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor lighting |
| Light color | Cool white |
| Input voltage | 12V DC |
| Size | 10W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 10W |
| Features | Easy installation, Strong construction, Highly luminous, Elevated durability, Energy efficient, Long lifespan, Low maintenance, Weatherproof, Versatile, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Product Features:
Easy installation
Strong construction
Highly luminous
Elevated durability
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAINICO INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Outdoor Lighting in bulk from SAINICO INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Sonipat, Haryana
Senior Quality Controller
Mr. Amit Kumar
Address
Plot No. J-18, Sector 1, D S I D C Industrial Complex, Bawana Sonipat, Haryana, 110039, India
Report incorrect details


































