
Led Flood Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor lighting |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 85-265V |
| Size | 10W |
| Warranty | 2 years |
| Power | 10W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable, Weatherproof, Easy installation, High brightness, Wide beam angle |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Lightinstar Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get LED Products from Lightinstar Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Mr.
Address
C-8F, HuaXia High-tech Industrial Park, JinCheng Road, HeYi Area, ShaJing Town, Baoa an District, Shenzhen, Guangdong, 518000, China
Report incorrect details





































