
Led Flood Light - 368x285x93mm, 10w-70w Power, 100-240v Input Voltage | Customizable Specifications, 5-year Indoor Warranty, High Luminous Flux Up To 6440lm
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Factor | 0.95 |
| Input Voltage | 100-240V |
| Working Temperature | -20-50 |
| Lamp Power | 10W-70W |
| Dimension(L*W*H) | 368*285*93mm |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 15 work days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Export Market(s) | Australia, Eastern Europe, Middle East, Africa, Western Europe, Asia |
Product Overview
Key Features
1.Dimension: 368*285*93mm
2.Power:10W 20W 30W 40W 50W 60W 70W
3.Voltage:100-240V
4.Power Factor:a Y0.95
5.Ra:a Y80
6.Color Tem:2700/3000K,4500/5000K,5700/6000K
7.Luminous Flux(lm):920Lm/1840lm/2760lm/3680lm/4600lm/5520lm/6440lm
8.Life:50000 hours
Advantage:
1.Delivery time:about 15 work days
2.We can customize the LED lights according toyour requirements.
3.As GE's global strategic partner, we believewe can provide best quality products for our clients with best price.
4.Your enquiry will be replied within 12 hours.
5.Warranty time: 5 years for indoor lighting, 3year for ourdoor lighting.
Clients can avail this LED Flood Light at industry leading prices from us.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Hebei Pengyuan Optoelectronics Co., Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Hebei Pengyuan Optoelectronics Co., Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Qinhuangdao, Hebei
Name
Candy Zhao
Address
longhaidao55 Qinhuangdao, Hebei, 066004, China
Report incorrect details



























