
Led Flood Light - 50w Power, Ip65 Rated Waterproof, Ac110-240v Voltage, 285x230x170mm Dimensions | Ce/rohs Certified Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor lighting |
| Light color | White |
| Input voltage | AC110-240V |
| Size | 285×230×170mm |
| Power | 50W |
| Features | High efficiency, Long lifespan, Energy saving, Durable, Easy installation, Wide beam angle, Waterproof |
Product Overview
Key Features
Model No. : 7F-TG-50W-513
rated voltage : AC110-240V
Rated Power : 50W
Color : Temperature
Dimension : IP65
Hole Size : 285A 230A 170mm
Certificate : CE/ROHS
Clients can avail this LED Flood Light at industry leading prices from us.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sunweit Electronic Factory has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Flashlights in bulk from Sunweit Electronic Factory at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Establishment
2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Ms. Wanda Guo
Address
1413, dingcheng international mansion, zhengzhong road, futian district, Shenzhen, Guangdong, 518000 , China
Report incorrect details




























