
Led Flood Lights - Premium Grade Components, Customizable Sizes And Designs | Innovative Technology For Enhanced Illumination
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 85-265V |
| Size | 10W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 10W |
| Features | Energy saving, Long life, High brightness, Durable, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, LAKSHMI CORPORATIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get LED Products from LAKSHMI CORPORATIONS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2007
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
33AAHPI5557R1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAHPI5557R1Z4
Chennai, Tamil Nadu
Manager
Mr D. Inba Sekaran
Address
Old No.97, New No. 42, 1st Floor, Armenian Street, Parrys, Chennai, Tamil Nadu, 600001, India
Report incorrect details





































