
Ldpe Granules - Premium Quality Ldpe Material | Ideal For Pipe Product Manufacturing, Economical Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE |
| Color | Black |
| Density | 0.91 g/cm³ |
| Melt Flow Index | 2-10 g/10min |
| Particle Size | 2-5 mm |
| Usage | Manufacturing pipes and various molded products |
| Packaging | 25kg bags |
| Features | Durable material, Versatile use, Cost-effective, High quality, Pipe products |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Others |
| Delivery Time | within 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mysha Plastic has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Raw Material in bulk from Mysha Plastic at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Nashik, Maharashtra
Proprietor
Mr. Tanvir
Address
Plot No. 35, Salar Manzil, Indira Nagar, Nashik, Maharashtra, 422009, India
Report incorrect details



























