
Hdpe Granules - High Density Polyethylene Material | Ideal For Pipe Products, Economical And Durable
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Density | 0.95 g/cm³ |
| Melt Flow Index | Range |
| Particle Size | 2-5 mm |
| Usage | Pipe manufacturing and related applications |
| Packaging | 25kg Bags |
| Features | High Density, Durable, Versatile, Cost-effective, Recyclable, Pipe Products |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD) |
| Delivery Time | within 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mysha Plastic has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Raw Material in bulk from Mysha Plastic at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Nashik, Maharashtra
Proprietor
Mr. Tanvir
Address
Plot No. 35, Salar Manzil, Indira Nagar, Nashik, Maharashtra, 422009, India
hdpe granules in Nashik
Report incorrect details

































