
Ashra Ldpe Granules
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Plastic Granules |
| Material | LDPE |
| Color | White |
| Density | 0.91-0.93 g/cm³ |
| Melt Flow Index (MFI) | 2-10 g/10min |
| Particle Size | 2-5 mm |
| Usage | Manufacturing plastic films, bags, bottles, and other molded products. |
| Features | High quality, Excellent density, Best production, Client satisfaction |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ashra Plsto Mfg has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Raw Material in bulk from Ashra Plsto Mfg at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bharuch, Gujarat
Proprietor
Mr. Iqbal
Address
Galaxy Commercial Complex, Station Road, Piramal Naka, Ankleshwar, Bharuch, Gujarat, 393001, India
ldpe granules in Bharuch
Report incorrect details


































