
Ldpe Granules By Nsm Polymers Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Plastic Granules |
| Color | White |
| Material | LDPE |
| Density | 920 kg/m³ |
| Melt Flow Index(MFI) | 1-2 g/10min |
| Particle Size | 1-3 mm |
| Usage | Plastic product manufacturing, film extrusion, injection molding |
| Features | High Quality, Excellent Density, Versatile Use, Reliable Source |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NSM POLYMERS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Plastic Raw Material from NSM POLYMERS PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2002
GST NO
06AACCN0979N1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AACCN0979N1Z0
Gurugram, Haryana
Managing Director
Mr. Mukesh Kumar Yadav
Address
1/5 Mile Stone, khasra no. 600, Opp. Sec- 10A Shopping Centre, Street No- 2, Khandsa Road, Near Hema Engg., Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details








































