
Ld Plastic Granules By Samridhi Plastics Industies
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE |
| Color | Multicolor |
| Density | 0.91 g/cm³ |
| Melt Flow Index | 2-10 g/10min |
| Size | 2-5 mm |
| Packaging | 25kg bags |
| Usage | Injection Molding, Film Extrusion, Blow Molding |
| Features | High Quality, Reliable, Precise Design, Versatile, Durable |
Product Overview
Key Features
Features:-
Good quality
Reliable
Precise design
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Samridhi Plastics Industies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Raw Material in bulk from Samridhi Plastics Industies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vapi, Gujarat
Proprietor
Mr. Anurag Gupta
Address
Near Dadra Nagar Haveli, Main Demni Road, Vapi, Gujarat, 396230 , India
ld plastic granules in Vapi
Report incorrect details


































