
Laptop Adaptors - Compact Design, Long Lasting Performance & Minimal Power Consumption
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Laptop Charger |
| Color | Black |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 19V |
| Output Current | 3.42A |
| Dimensions | 100x50x30mm |
| Weight | 200g |
| Cable Length | 1.5m |
| Connector Type | DC 5.5x2.5mm |
| Safety Standards | CE, FCC |
| Usage | Power various laptops of different brands |
| Warranty | 1 year |
| Features | Compact design, Easy use, Long lasting, Reliable power, Affordable price, Minimal power |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Games World has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hardware Components in bulk from Games World at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Name
Mr. R.
Address
No.1, 3rd Floor, Athipatten Street, (Behind Barat Petrol Bunk), Mount Road, Chennai, Tamil Nadu, 600002, India
hp laptop adapter in Chennai
Report incorrect details





































