
Laptop Adapter - High Performance, Compact Design | Efficient Operation, Dimensional Accuracy
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 19V |
| Output Current | 3.42A |
| Connector Type | 5.5x2.5mm |
| Cable Length | 1.5m |
| Dimensions | 100x50x30 mm |
| Weight | 200g |
| Color | Black |
| Certification | CE |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Powering laptops, notebooks and ultrabooks |
| Features | Compact design, High performance, Efficient operation, Durable build, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Features:
Compact design
High performance
Efficient operation
Dimensional accuracy
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Archana Computers & Laptops has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hardware Components in bulk from Archana Computers & Laptops at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr. Rishi Vats
Address
No. 482, 1st Floor, 2nd Main Road, Ashwath Nagar, Marathahalli Post, Marathahalli Ashwath Nagar, Bengaluru, Karnataka, 560037, India
laptop adapter in Bengaluru
Report incorrect details










































