
Laptop Adapter - Lightweight And Compact Design | Easy Storage, Abrasion Resistant, Corrosion Resistant, Low Maintenance, Longer Functional Life
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Output Voltage | 19V |
| Output Current | 3.42A |
| Power | 65W |
| Connector Type | DC Barrel |
| Cable Length | 1.8m |
| Dimensions | 100x60x30 mm |
| Weight | 300g |
| Safety Standards | CE, FCC, RoHS |
| Usage | Powering laptops with compatible connectors. Ensures consistent power supply for optimal device operation. |
| Features | Reliable power, Compact design, Durable build, Easy use, Efficient charging |
Product Overview
Key Features
Product Details:
Easy storage
Abrasion resistant
Low maintenance
Compact and light weight
Resistant to corrosion
Longer functional life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Nikhil Computers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hardware Components in bulk from Nikhil Computers at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Rohit Setiya
Address
Surekha Apartment, Pune Satara Opposite Lotus Court, Next To Adinath Society, Pune, Maharashtra, 411037, India
laptop adapter in Pune
Report incorrect details





































