
Laptop Adapter - Durable Build, Versatile Compatibility , High-quality Assurance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Brand | Lenovo |
| Type | AC Adapter |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 20V |
| Output Current | 3.25A |
| Connector Type | DC Barrel |
| Usage | Powering Lenovo laptops |
| Warranty | 1 year |
| Dimensions | 10x5x3 cm |
| Weight | 250g |
| Compliance | RoHS |
| Features | Power Supply, Laptop Charging, Reliable Power, Efficient Design, Durable Build |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, sri balaji sales & services has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Hardware Components from sri balaji sales & services at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rajahmundry, Andhra Pradesh
Name
Dheeraj Kumar
Address
86-12-4, vedrevunagar, tilak road, Rajahmundry, Andhra Pradesh, 533103, India
lenovo laptop adapter in Rajahmundry
Report incorrect details






























