
Ir 2 Array Bullet
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | IR Camera |
| Color | Black |
| Sensor Type | IR Array |
| Resolution | 720p |
| Viewing Angle | 120° |
| Power Consumption | 5W |
| Housing Material | ABS Plastic |
| Usage | Security surveillance, commercial and residential applications |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| Dimensions | 50x50x70mm |
| Weight | 120g |
| Features | Ruggedness, Easy performance, Power efficient, Durability, Reliable sensing |
Company Details
We started our business operations in the year 2008, with a view to provide our esteemed customers a Better, Innovative, State of the Art, User-Friendly Devices like security alarm system, cash bag alarm system, central monitoring system, etc. in the field of Security and Safety Equipments. In the process, we have explored some of the useful equipments and supplied security alarm system, cash bag alarm system, central monitoring system, etc. to our valued clients in both Public as well as Private Sectors. In a view to provide prompt
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAQCS2338J1ZY
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAQCS2338J1ZY
Delhi, Delhi
Name
Mr. Star Spectrum Security
Address
355, Aggarwal City Plaza, Sector-3, Near M2k Cinema, Rohini, Delhi, Delhi, 110085, India
Security Equipment in Delhi
Report incorrect details






















