
Hdpe Pipes - High Quality Raw Material | Superior Durability, User-friendly Rates
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter | 20-100mm |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Color | Black |
| Length | 6m |
| Usage | Water supply, irrigation, drainage |
| Standards | IS 4984 |
| Features | High Durability, Long Lasting, Cost Effective, Easy Installation, Lightweight |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, FLOW-WELL PROFILES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from FLOW-WELL PROFILES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2003
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhiwadi, Rajasthan
Partner
Mr. Kamal Sharma
Address
F-1255, Phase-1, GHATAL, RIICO industrial area, Bhiwadi, Rajasthan, 301019, India
Report incorrect details









































