
Hdpe Pipes - Superior Quality Material, Exceptional Durability, Economical Pricing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter Range | 20-100 mm |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Length | 5-12 m |
| Color | Green |
| Standards | ISO 4427 |
| Usage | Water supply, drainage, irrigation |
| Features | High durability, Economical price, Superior quality, Wide usage |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BAJRANG PLASTIC INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from BAJRANG PLASTIC INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2007
GST NO
09AHAPJ5242Q1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AHAPJ5242Q1ZZ
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. V. C. Jain
Address
D-8, Massuri Gulaothi Road, Industrial Area-I, Upsidc, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201003, India
Report incorrect details








































