
Hdpe Pipes - Durable High-density Polyethylene, Customizable Specifications | Superior Quality And Extended Lifespan
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter | 20-100mm |
| Length | 6m |
| Pressure Rating | 10-16bar |
| Color | Black |
| Standards | ISO 4427 |
| Usage | Water supply, drainage, irrigation |
| Features | Durable, High quality, Customizable, Industrial price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Siri Keshav Polyvin has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from Siri Keshav Polyvin at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
03AAVFS3753K1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AAVFS3753K1ZO
Dhuri, Punjab
Partner
Mr. Sidharth Kansal
Address
sangrur road,near reliance petrol pump, Dhuri, Punjab, 148024, India
Report incorrect details




































