
Fully Automatic Pouch Packing Machine - Thin Plastic Film & Foil Compatible | High-speed Packing Efficiency, Durable Mechanical Components
Price: 76000.00 INR / Piece
(76000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Pouch Packer |
| Dominant Color | Silver |
| Power | 380V/50Hz |
| Weight | 500kg |
| Dimensions | 2000x1500x2500mm |
| Material | Stainless steel |
| Capacity | 100bags/min |
| Usage | Packing various goods and products using thin plastic films and foils |
| Features | Automatic packing, High speed, Durable parts, Fast delivery, Efficient process |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Main Domestic Market | South India, Tamil Nadu |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 76000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Brand Name | SKY ROBIN AUTOMATION |
| Stock Quantity | 5 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SKY ROBIN AUTOMATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from SKY ROBIN AUTOMATION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2016
GST NO
33AYSPR1065J1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AYSPR1065J1Z0
Coimbatore, Tamil Nadu
Manager
Mr. Krishna Kumar
Address
5-b, Thannasi Kovil Thottam, Near Gn Mills Post, Coimbatore, Tamil Nadu, 641029, India
automatic pouch packing machines in Coimbatore
Report incorrect details









































